Humor pomaga pokonać nieśmiałość

Pokonanie nieśmiałości wymaga wypracowania większego dystansu do siebie samego i innych ludzi. Kluczowe jest tu poczucie humoru i jego wyrażanie w relacjach z innymi ludźmi.

Humor jest idealnym i naturalnym narzędziem, które pozwala przełamać pierwsze lody. Dla wielu osób osobiste kontakty, nawiązywanie rozmów z innymi jest sprawą trudną i wzbudzającą emocje. Wykorzystanie w tym celu humoru może okazać się dla nich bardzo potężnym narzędziem, zwłaszcza dla tych nieśmiałych lub mniej pewnych siebie. Humor jest jedną z tych rzeczy, która przyciąga do Ciebie mnóstwo osób.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem bycia zabawnym jest po prostu nie dawać ludziom prostych odpowiedzi. Można odpowiedzieć coś zupełnie nieistotnego lub zadać inne pytanie. I uwaga to nie musi być coś zabawnego. To musi być nieoczekiwane. Jeśli będzie nieoczekiwane automatycznie będzie też zabawne.

Bycie zabawnym w dużej mierze polega właśnie na byciu trochę nieprzewidywalnym. Najważniejsza jest jednak umiejętność śmiania się z samego siebie, oczywiście w życzliwym tonie. Śmiech jest pogromcą stresu. Gdy znika stres i napięcie, nieśmiałość rozpływa się i znika.

treść częściowo zaczerpnęłam z innego bloga 🙂 polecam odwiedzenie:
http://bylemniesmialy.pl/dlaczego-sie-smiejemy-czyli-jak-powstaje-humor/#more-126

pozdrawiam

Leave a Reply