Jak pokonać nieśmiałość i lęk przed wystąpieniami publicznymi

Nieśmiałość ma różne oblicza. Dla niektórych osób nieśmiałość nie jest problemem w codziennym życiu. Schody zaczynają się dopiero, gdy pojawia się konieczność publicznego wystąpienia przed większą liczbą osób. Stres, trema, paraliżujący strach, pustka w głowie jakby mózg wyparował – znacie to?

Generalnie większość ludzi nie przepada za wystąpieniami publicznymi. Bycie w centrum uwagi, i co gorsza, w centrum oceny jest zazwyczaj bardzo stresujące. Jednakże, z drugiej strony, posiadanie umiejętności odnalezienia się w takich właśnie sytuacjach jest niezwykle cenne, rozwojowe oraz otwiera szerokie możliwości zawodowe i nie tylko.

Czy można pokonać nieśmiałość i występować jako mówca i dusza towarzystwa? Tak, tego można się po prostu nauczyć. Żeby wykształcić w sobie zdolności przywódcze oraz umiejętność przemawiania do dużej liczby osób, a także wzmocnić pewność siebie warto dołączyć do jednego z klubów Toast Masters. Kluby funkcjonują prężnie także w wielu miastach w Polsce. Można się przyłączyć i podczas regularnych spotkań ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Kluby oferują przyjazną, wspierającą atmosferę, a także to co najcenniejsze konstruktywną informację zwrotną.

To oczywiście spore wyzwanie nawet dla nie-nieśmiałych, ale jeśli czujesz, że to jest ten moment, by zrobić duuuży krok do przodu, weź głęboki oddech i zrób go teraz. Wpisz w wyszukiwarkę „toastmasters” i znajdź więcej informacji.

pomyślności

🙂

 

Toast Masters

Leave a Reply