Jak pokonać nieśmiałość metodą coachingu?

Coaching jest potężnym, uniwersalnym narzędziem, które może być bez problemu użyte do pracy nad nieśmiałością. Jeśli jako osoba nieśmiała widzisz trudność w tym, by pracować z coachem twarzą w twarz na indywidualnych sesjach, możesz zdecydować się na coaching telefoniczny lub skype.

Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z coachingu grupowego, gdzie z nieśmiałością będzie mierzyć się wraz z Tobą kilka innych osób. Grupy liczą zwykle od sześciu do ośmiu uczestników. Grupa stanowi poligon ćwiczeniowy do zbierania nowych doświadczeń w relacjach z innymi ludźmi i uzyskiwania informacji zwrotnej o sobie. Praca w grupie jest jednocześnie okazją do nawiązania nowych znajomości.

Rodzaj coachingu zależy od tego, jaką sferę życia dotyka Twoja nieśmiałość. Niekiedy samo zwrócenie się o pomoc do coacha już jest znaczącym krokiem w kierunku oczekiwanej zmiany.

Coach nie ocenia, nie krytykuje, co więcej nie narzuca Ci co i jak masz robić. Daje potężne wsparcie, dba o Twoją konsekwencję w działaniu i wytrwałość. Cieszy się razem z Tobą Twoimi nawet maleńkimi sukcesami, a jednocześnie nie pozwala Ci zbyt długo użalać się nad sobą w trudniejszych chwilach.

Ważne jest, byś potrafił / potrafiła zaufać coachowi. Zwykle pierwsza sesja jest bezpłatna. Możesz podczas niej dowiedzieć się dokładnie jak wygląda proces coachingu, jak pracuje coach, czy jest osobą, z którą chcesz przełamywać nieśmiałość. Warto umówić się na pierwszą sesję i sprawdzić na własnej skórze, co coaching ma do zaoferowania.

Z pewnością, mając przy sobie coacha, pokonanie nieśmiałości staje się łatwiejsze.

pozdrawiam

Leave a Reply