Jak pokonać nieśmiałość u dzieci?

Zupełnie przypadkiem trafiłam na wiadomość o organizowanej grupie dla nieśmiałych dzieci. Zajęcia z psychologiem i socjoterapeutą prowadzone są w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. Grupa spotyka się co 2 tygodnie i pracuje nad pokonaniem nieśmiałości: rozwinięciem umiejętności społecznych i budowaniem pozytywnych relacji z rówieśnikami.

Dzieciaki, które mają problem z nieśmiałością, dzięki zajęciom mogą nie tylko pokonywać swoje trudności w zupełnie bezpiecznym i życzliwym środowisku, wykonując różnorodne ćwiczenia, ale również zredukować swoje poczucie osamotnienia i niezrozumienia. Łatwiej jest nam zaakceptować siebie i budować swoją wartość widząc, że inne osoby mają podobne problemy do naszych własnych oraz podobne trudne przeżycia.

Do grupy można dołączyć bezpłatnie, po telefonicznym zgłoszeniu. Im wcześniej nasze dziecko uwierzy w siebie i nauczy się czerpania radości z przebywania z innymi ludźmi, tym pełniejsze i bardziej autentyczne będą jego relacje w dalszym życiu. Polecam to rozważyć, zamiast chować problem pod dywan jednym stwierdzeniem: „wyrośnie z tego”. Obojętność pogrąża nieśmiałych, zwłaszcza nieśmiałe dzieci.

Zobacz także wpis: Jak pokonać nieśmiałość? Wyjdź spod klosza.

2 komentarze to “Jak pokonać nieśmiałość u dzieci?”

  • Dorota says:

    Tak bardzo chciałabym cofnąć czas do mojego bycia dzieckiem. Mając przy okazji część wiedzy i doświadczeń, jaką mam teraz, może bym się wtedy bardziej starała o kontakt z innymi dziećmi. Czasem, jak tak sobie wspominam, to tak żałuję tych niewykorzystanych szans… no niestety, podróże w czasie nie są możliwe… jeszcze :)Jednak jestem już na dobrej drodze, zamierzam „oswoić” moją nieśmiałość 😀
    Fajna sprawa z tymi grupowymi zajęciami z dzieciakami. Ciekawa jestem, jakie są efekty i jak to w ogóle wygląda.
    Pozdrawiam

Leave a Reply