Jak pokonać nieśmiałość w 8-miu krokach

Witajcie,

wrzucam filmik Karoliny, podpowiada parę ciekawych rzeczy w naszym temacie nieśmiałości. Może jej wskazówki dadzą Wam pewną podpowiedź, jak pokonać nieśmiałość.

 

 

Kwintesencja 8 kroków do pewności siebie przedstawionych w filmiku:

 1. Bądź sobą (a nie kimś innym) – przestań patrzyć się na innych. Skończ z porównywaniem się do innych. Bądź zadowolony z tego co masz.
 2. Zacznij od małych rzeczy.
 3. Ludzie nie gryzą. Dbaj o to, by odwzajemnić kontakt, gdy ktoś wychodzi do Ciebie pierwszy.

   

  „Ludzie krytykują to, czego sami w sobie nie lubią. […] Krytykę trzeba olać”
  jak pokonać niesmialość

 4. Załatw coś (najlepiej to, co odwlekasz). Zrób to sam, samodzielnie, bez wyręczania się innymi.
 5. Ucz się samodzielności, staraj się rozwiązywać codzienne problemy i radź sobie sam. To daje ogromną satysfakcję i buduje pewność siebie.
 6. Każdą pracę w jaką się angażujemy, powinniśmy wykonywać na 100%. Wtedy rośnie nasza szansa na sukces i odczuwanie skuteczności własnych działań.
 7. Przekraczaj swoje granice komfortu, konfrontuj się ze swoimi strachami i lękami.
 8. Uświadom sobie, że jesteś wyjątkowa / wyjątkowy.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to takie proste. Wiem też, że wcale nie jest aż takie trudne. Zacznij od małych rzeczy. Uśmiechnij się do siebie, podnieś wzrok z chodnika, gdy idziesz ulicą. Zauważ mijanych ludzi. Zapamiętuj ich twarze. Pomyśl o czym myślą. Znajdź w głowie coś miłego, co możesz im powiedzieć. Nie mów nic, po prostu się uśmiechnij. Po pewnym czasie sam / sama zaczniesz do nich zagadywać. Niech to będzie kolejnym krokiem.

 

Ku swemu zdumieniu zauważysz, że ludzie są tacy jak Ty: raz mili, raz niemili, raz się spieszą, raz się nudzą, czasem są zestresowani, czasem z poczuciem humoru i wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej sytuacji czy kontekstu. To jak się odnoszą do Ciebie zależy bardziej od tego, co dzieje się w ich wnętrzu niż od tego jaki/ jaka Ty jesteś. Zwykle są skupieni na sobie, nie zauważają innych, wcale nie oceniają, po prostu ich uwaga sięga jedynie do czubka ich własnego nosa (albo smartfona). Nawet jak zrobisz coś najgłupszego na świecie albo tego nie zauważą, albo zapomną za 2 minuty. Włącz spontaniczność, włącz SIEBIE.

 

Najważniejsza rzecz, zacznij działać.

 

Jeśli potrzebujesz więcej konkretnych wskazówek i ćwiczeń jak przełamać nieśmiałość, zapisz się na e-trening. Możesz go wypróbować za darmo:

http://jakpokonacniesmialosc.pl/jak-pokonac-niesmialosc-e-trening-dla-niesmialych/

Powodzenia

Leave a Reply